طراحی سایت های چند زبانه، طراحی وب سایت های چند زبانه، طراحی وبسایت های چند زبانه - خدمات طراحی سایت دیجیتالی

:: انواع طراحی سایت چند زبانه

اگر شغلی دارید یا محصولی دارید یا بلد هستید کاری انجام دهید ولی کسی کارها، محصولات و خدمات شما را در اینترنت نمی بیند، باید بگوییم که شغل شما هنوز سنتی است و از این فضای پردرآمد دیجیتال دور ماندید!

خدمات طراحی سایت دیجیتالی به شما کمک می کند تا بتوانید با داشتن یک وبسایت حرفه ای و چندزبانه کسب و کار خودتان را وارد اینترنت کنید تا مشتریان بیشتری شما را در گوگل پیدا کنند و درآمدتان چندین برابر شود.

سایت چند زبانه چیست؟

در صورتیکه وب سایتی دارید و دوست دارید کاربرانی در سراسر جهان به وب سایت شما دسترسی داشته باشند داشتن یک وب سایت چند زبانه (Multi Language Website) دارای اهمیت و منطقی است.

در عصر دیجیتالی که ما در حال حاضر در آن زندگی می کنیم، اثربخشی وب سایت شما در جذب مشتریان بالقوه بیش از همیشه مهم است. تعداد فزاینده‌ای از مشتریان از وب‌سایت شما به عنوان اولین نقطه تماس با کسب و کار شما استفاده می‌کنند، بنابراین گرفتن این حق برای نه تنها تضمین فروش، بلکه ایجاد یک رابطه طولانی مدت با مشتریان و ایجاد درجه بالایی از کسب و کار بسیار مهم است. وفاداری به برند

البته وقتی وب سایت های خود را در نظر می گیریم، طراحی جذاب و کاربرپسند باید در راس اولویت های شما باشد. با این حال، این نباید تنها نگرانی شما باشد، زیرا شخصی سازی نقش مهمی را در افزایش تجربه مشتری بازی می کند.

البته، وقتی به شخصی سازی فکر می کنیم، ممکن است به پیشنهادات محصول متناسب، تبلیغات هدفمند و مواردی از این قبیل فکر کنیم. با این حال، زمانی که شخصی‌سازی را در نظر می‌گیریم، یکی از مواردی که اغلب نادیده گرفته می‌شود، اما باید به آن توجه شود، زبان است. امروزه داشتن وب‌سایت و محتوای آن به زبانی که برای بازدیدکنندگان در دسترس باشد بسیار مهم است – به‌ویژه وقتی در نظر بگیریم که ۸۸ درصد مشتریان احتمالاً پس از یک تجربه بد به سایت شما باز نمی‌گردند.

به همان میزان جهانی شدن و تجارت الکترونیک فرامرزی در حال حرکت است، وب سایت شما نیز باید حرکت کند. سفارش طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه یکی از محبوبترین روش های برای بین المللی کردن سایت ها است. یک وب سایت چند زبانه این پتانسیل را دارد که کسب و کار شما را متحول کند و از منظر رقابتی اهمیت فزاینده ای پیدا کند. در این مقاله، ما قصد داریم نگاهی دقیق‌تر به این موضوع داشته باشیم که یک وب‌سایت چند زبانه دقیقاً چه سودی برای کسب‌وکار امروز شما خواهد داشت.

مزایای وب سایت چند زبانه چیست؟ 

1- وب سایت چند زبانه باعث جذب مخاطبان گسترده تر در سراسر جهان می شود: 

وب سایت چند زبانه باعث پیدا کردن مخاطبان مختلف و جدید چه در یک کشور چه در چندین کشور می شود. اگر زمینه کاری وبسایت شما طوری است که پتانسیل کار کردن با کشورهای دیگر را دارید بهتر است وب سایت چند زبانه داشته باشید در غیر اینصورت مشتریان شما به همین زبان فعلی محدود می شود و مشتریان دیگر از کشورهای دیگر را از دست خواهید داد.

2- وب سایت چند زبانه باعث افزایش فروش جهانی محصولات یا خدمات شما می شود: 

با ظهور فروش برون مرزی، ممکن است متوجه شوید که بسیاری از مشتریان شما از همان کشوری که در آن فعالیت و یا زندگی می کنید نیستند! برای بررسی این موضوع که آیا چند درصد از کاربران شما از کشورهای دیگر هستند می توانید از ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. در اینصورت می توانید اقدام به طراحی وب سایت چند زبانه مختص آن کشورها کنید تا ترافیک و فروش خود را افزایش دهید.

3- با داشتن وب سایت چند زبانه در سرچ کشورهای دیگر هم در گوگل ظاهر می شوید: 

در صورتیکه وب سایت چند زبانه داشته باشید و آن را بر پایه سئو پایه گذاری کرده باشید، وقتی کاربران در کشورهای مختلف کلمات کلیدی مربوط به وب سایت شما را سرچ می کنند، در صفحات برتر گوگل و یا سایر موتورهای جستجو آن زبان نیز ظاهر خواهید شد. در واقع با داشتن وب سایت های چند زبانه می توانید بصورت بین المللی به چندین زبان در نتایج موتورهای جستجو (SERP) ظاهر شوید و رتبه بندی شوید.

4- نبود زبان مادری کاربران در سایت باعث رفتن انها از سایت شما و کاهش Bounce Rates می شود: 

داده ها نشان داده است که وقتی کاربری از محصولی در اینترنت در وب سایتی خوشش آمده و قصد خرید آن را دارد ترجیح می دهد محتوا را به زبان خودش بخواند و از وب‌سایتی که به زبان آنها صحبت می‌کند، خرید کند. نداشتن یک سایت چند زبانه به این معنی است که مصرف‌کنندگان خارجی که از سایت شما بازدید می‌کنند، پس از اینکه متوجه می‌شوند به زبان مادری‌شان در دسترس نیست، بلافاصله از آن خارج می‌شوند و این باعث افزایش نرخ پرش (یعنی کاربر وارد سایت شده و به دلایل مختلف سریع ار سایت خارج شده) وب سایت شما می شود که به ضرر سایت است.

5- ساخت وب سایت چند زبانه باعث ایجاد مزیت رقابتی می شود: 

از آنجایی که در هر زمینه که ورود کنید قبل از شما بوده اند و همچنان هستند پس بیش از هر زمان دیگری نیاز دارید تا کسب و کار خود را متمایز کنید تا نسبت به رقبای خود برتری پیدا کنید. کسب و کار شما باید خلاق و متفاوت باشد تا از موفقیت آن نسبت به رقبا مطمئن شوید. ساخت وب سایت چند زبانه یکی از مواردی است که دقیقاً این کار را انجام می‌دهد و باعث متمایز شدن کسب و کار شما نسبت به رقبا می شود.

6- با ساخت وب سایت چند زبانه بازاریابی مقرون به صرفه را تجربه خواهید کرد: 

در عصری که ما در آن زندگی می کنیم، داشتن وب سایت برای یک شرکت، نقطه کانونی استراتژی بازاریابی آن است. در واقع هر کار بازاریابی که انجام می دهید ریشه آن وب سایت شماست. سایت وب سایت جند زبانه باعث می شود هم در هزینه ها و هم در دسترسی ها مقرون بصرفه کار کنید.

7- ساخت وبسایت چند زبانه باعث تقویت برند کسب و کارتان می شود: 

امروزه باید به هر نحوی که می‌توانید برای تحت تأثیر قرار دادن مشتریان انعطاف‌پذیر باشید تا هم مشتریان قدیمی را حفظ کنید و هم مشتریان جدیدی بدست آورید. ساخت وبسایت چند زبانه می تواند به شما در این انعطاف‌پذیری کمک کند و این باعث می شود تا برند شما بیشتر دیده شود.

سایتی که چند زبانه باشد، نشان می‌دهد که شما یک کسب‌وکار جهانی را اداره می‌کنید، که دلالت بر معتبر بودن تصویر برند کسب و کارتان دارد و از جشم مشتریان کسب و کار شما را قابل اعتماد می کند و باعث می شود در هر زمینه ای که هستید حرفه ای بنظر برسید.

8- ساخت سایت های چند زبانه می تواند باعث اعتماد مشتریان به کسب و کار شما شود: 

اگر می خواهید اعتماد افراد مختلف چه خریدار چه تامین کننده و … را در کشورهای مختلف جلب کنید، پس باید به ساخت سایت های چند زبانه فکر کنید تا بتوانید پاسخگوی نیاز انها باشید و همچنین خودتان از انها نفی ببرید.

9- با ساخت وبسایت چند زبانه می توانید با کشورهای دیگر کار کنید و درامد دلاری داشته باشید: 

با ساخت وبسایت چند زبانه ی توانید با افراد مختلف با واحدهای پولی مختلف دلار، یورو و غیره کار کنید و این باعث می شود تا با افراد مهم که در راس این تجارت ها هستند اشنا شوید و از طرفی ارزش شرکت خود را افزایش دهید و درامد بیشتری کسب کنید.

10- با ساخت وب سایت های چند زبانه به بازارهای جدید و جهانی دسترسی خواهید داشت: 

اگر کسب و کار شما آماده شروع گسترش به بازارهای جدید در کشورهای دیگر است، با چند زبانه کردن محتوای درون صفحه خود، می‌توانید از جایگاه خوبی برخوردار شوید.

مراحل راه اندازی طراحی سایت چند زبانه : 

با این مراحل می توانید مطالب سایت خود را به‌جای انتشار برای هزاران نفر، در معرض دید میلیون‌ها نفر قرار دهید:

1- مرحله اول طراحی سایت چند زبانه: اهداف توسعه خود را مشخص کنید: 

اولین قدم در در طراحی سایت چند زبانه این است که تصمیم بگیرید کدام زبان ها را می خواهید به وب سایت خود اضافه کنید. اینکه چه زبانی را انتخاب کنید به منطقه جغرافیایی و مخاطبان مورد نظرتان دارد.

بنابراین، قبل از ایجاد یک وب سایت چند زبانه، به این سوالات پاسخ دهید:

 • آیا می خواهید کشور خاصی را هدف قرار دهید یا فقط باید وب سایت خود را بدون هدف گذاری منطقه ای خاص ترجمه کنید؟
 • آیا برای محصولات شما بازار خاصی در کشوری وجود دارد؟ اگر بله آیا می توانید در قیمت، کیفیت خدمات و نام تجاری رقابت کنید؟
 • برای چند زبانه کردن سایت چقدر می توانید بودجه تعیین کنید؟ و برای برنامه ریزی و ایجاد محتوا به همه آن زبان ها به چند کارمند نیاز دارید؟

2- مرحله دوم در طراحی سایت چند زبانه : استراتژی دامنه خود را انتخاب کنید

این مرحله یکی از مهمترین تصمیمات شما برای چند زبانه کردن سایت است. برای انتخاب نوع نمایش سایت در دامنه در طراحی سایت چند زبانه دو راه وجود دارد که می خواهید زبان ها در دامنه چگونه نمایش داده شوند:

 • 1. زبان ها در ساب فولدر نمایش داده شوند:

فکر کنید زبان اصلی سایت شما فارسی است (Digitalii) و حالا تصمیم دارید زبان انگلیسی را به سایت خود اضافه کنید. در اینصورت با حالت ساب فولدر آدرس زبان انگلیسی اینطوری نمایش داده می شود: Digitalii.ir/en در واقع بعد از نام دامنه اسلش قرار می گیرد و زبان انگلیسی نمایش داده می شود.

مزایای این روش: 

  • این روش اقتصادی و بصرفه تر است.
  • نیاز نیست دامنه جدایی خریداری کنید.
  • برای سریع چند زبانه کردن سایت مناسب است.
  • رتبه بندی و سئو دامنه اصلی روی این زبان هم تاثیر می گذارد و در واقع رتبه سایت اصلی را به خودش می گیرد.
  • برای چند زبانه کردن کسب و کار کوچک و متوسط استفاده می شود.

معایب این روش: 

در صورتیکه برای دامنه اصلی مشکلی بوجود آید این فولدرها هم به مشکل بر می خورند.

 • 2. زبان ها در ساب دامنه نمایش داده شوند:

فکر کنید زبان اصلی سایت شما فارسی است (Digitalii) و حالا تصمیم دارید زبان انگلیسی را به سایت خود اضافه کنید. در اینصورت با حالت ساب دامنه آدرس زبان انگلیسی اینطوری نمایش داده می شود: en.digitalii.ir در واقع بعد از نام دامنه قبل از دامنه اصلی نمایش داده می شود و به کاربران و همچنین گوگل می فهماند که محتوای قرار گرفته در این زیر دامنه، از محتوای سایت اصلی جداست.

مزایای این روش:

  • از نظر اشکال زدایی راحت تر است و کمتر دچار مشکل می شود.
  • می توان به عنوان سایت جداگانه و مستقل در نظر گرفت.
  • برای چند زبانه کردن وب سایت های بزرگ مناسب است.

معایب این روش: 

  • سئو و رتبه بندی دامنه اصلی به ساب دامین منتقل نمی شود.
  • نیاز به نصب نرم افزارهای جداگانه دارید.
  • نیاز به خرید یا ایجاد دامنه جدید است.

3- نرم افزارهای مناسب برای طراحی سایت چند زبانه را انتخاب کنید:

در صورتیکه با CMS وردپرس یا جوملا کار می کنید افزونه هایی برای چند زبانه کردن سایت وجود دارد که بهترین آنها عبارتند از:

  • WPML Multilingual CMS
  • TranslatePress
  • PolyLang
  • MultilingualPress
  • و…

در صورتیکه با CMS جوملا می خواهید اقدام به طراحی سایت چند زبانه کنید بهترین کامپوننت ها برای اینکار عبارتند از:

  • FaLang
  • GTranslate
  • jDiction
  • و…

4- مرحله چهارم در طراحی سایت چند زبانه باید مکانی را برای منوی انتخاب زبان انتخاب کنید:

در این مرحله از چند زبانه کردن سایت باید انتخاب کنید که سوئیچ تعویص زبان باید کدام قسمت سایت قرار گیرد. بهترین مکان برای قرارگیری این سوئیچ و در واقع نمایش این منوی کشویی در هدر و منو اصلی سایت است. این مکان شناخته شده ترین و آشکارترین مکان برای قرار دادن آن است چون کاربران به طور غریزی نگاهی به آن خواهند انداخت.

5- مرحله پنجم در ساخت سایت چند زبانه تنطبمات مربوط به انتخاب زبان است:

هنگامی که مکانی را برای سوئیچ تعویض زبان خود انتخاب کردید، باید به ظاهر آن فکر کنید. اول از همه، شما باید تمام زبان هایی را که قرار است به کاربران خود ارائه دهید، در این منو کشویی فهرست کنید. سپس، باید مشخص کنید که ترتیب قرارگیری آنها چگونه باید باشد. نحوه نمایش زبان ها معمولا با پرچم یا متن یا هردو در کنار هم قابل نمایش هستند. بهترین حالت قرارگیری پرچم و متن با هم است.

6- مرحله ششم طراحی سایت چند زبانه ترجمه زبان است:

در این مرحله باید اقدام به ترجمه زبان سایت نمایید. بعضی از افزونه ها اینکار را بصورت خودکار انجام می دهند ولی نمی توان اعتماد صد درصدی به انها کرد و نیاز است تا یک نیروی انسانی آن را ترجمه کند. در صورتیکه خودتان توانایی ترجمه را ندارید می توانید از مترجمین در حوزه کسب و کارتان بهره ببرید.

نکات مهم که باید قبل از طراحی سایت های چند زبانه به آنها توجه کنید: 

نکات زیادی در طراحی وب سایت چند زبانه وجود دارد که عدم توجه به هرکدام می تواند تاثیر بدی روی تجربه کاربری وب سایت شما داشته باشد. در صورتی که تمایل به بستن قرارداد طراحی وب چند زبانه هستید به موارد زیر توجه کنید:

1- سعی کنید دیزاین صفحات و عملکرد آنها در همه زبانها یکجور باشد:

هنگامی که کاربری وارد سایت چند زبانه شما می شود، شما می خواهید که او تجربه کاربری ثابتی از همه زبانها داشته باشد، صرف نظر از اینکه در کدام نسخه زبان سایت شما قرار می گیرد. در  نتیجه سعی کنید از یک دیزاین و ساختار برای همه زبانها استفاده شود. این موضوع هم باعث می شود تا برند شما در همه جا به یک ساختار باشد و هم به شما در بروزرسانی های آینده کمک می کند تا اسانتر بتوانید اینکار را انجام دهید.

2- سعی کنید در طراحی سایت های چند زبانه از پرچم در کنار زبان مورد نظر استفاده شود: 

قرارگیری پرچم ها در مقابل نام زبان ها به کاربران کمک می کند تا سریعتر زبان مورد نظر خود را مشاهده و انتخاب نمایند.

3- در طراحی سایت های چند زبانه نیازی نیست همه صفحات را ترجمه کنید: 

در مورد اینکه چه صفحاتی را در هر زبان ارائه کنید، استراتژیک برخورد کنید. به یاد داشته باشید که همه مطالب نیازی به ترجمه ندارند. می توانید فقط صفحاتی را که بیشتر برای شما درامدزایی دارند را ترجمه کنید هرچند اکثر مشتری هایی که به ما برای طراحی سایت های چند زبانه مراجعه می کنند ما معمولا همه صفحات را برای انها در دسترس قرار می دهیم.

4- محل قرارگیری منوی کشویی تغییر زبان در طراحی سایت های چند زبانه رعایت شود: 

در طراحی وب سایت های چند زبانه بهتر است این منو در زبان های RTL مانند فارسی بالا سمت راست و یا بعد از گزینه های منو باشد.

5- در طراحی سایت های چند زبانه بهتر طول متن را برای همه زبانها در نظر بگیرید:

برخی از زبان های نوشتاری مختصرتر از بقیه هستند. زبان‌هایی مانند ژاپنی و چینی از یک یا دو کاراکتر برای انتقال یک اطلاعات استفاده می‌کنند، در حالی که در زبان‌های مختلف، به چندین کلمه نیاز دارید. در طراحی وبسایت های چند زبانه وقتی متن از زبانی به زبان دیگر ترجمه می‌شود، طول متن زبان اصلی و ترجمه آن در زبان بعدی سایت متفاوت خواهد بود و در صورتیکه چنین چیزی را از قبل در نظر نگرفته باشید ممکن است با چنین چالشی روبرو شوید در نتیجه بهتر است محلی قابل تغییر را در همه زبانها در نظر بگیرید تا وقتی طول متن کم یا زیاد شد در رابط کاربری سایت تغییری شکل نگیرد.

6- ناوبری در طراحی سایت های چند زبانه از اهمیت زیادی برخوردار است: 

بعضی از وبسایت ها بمحض تغییر زبان به صفحه اصلی ریدایرکت می شوند و این می تواند کاربر را از هدف اصلی دور کند. در طراحی وبسایت های چند زبانه باید حتما به این موضوع اهمیت داده شود تا از ریدایرکت های بیخود جلوگیری شود و کاربران در حین گشت و گذار در سایت گیج نشوند. به عنوان مثال کاربری در زبان فارسی وارد صفحه تماس با ما می شود بهتر است با تغییر زبان به انگلیسی صفحه contact us به نمایش گذاشته شود تا کاربر در همان صفحه باقی بماند. این بهترین حالت است.

7- در طراحی وبسایت های چند زبانه از محتوای تکراری جلوگیری شود:

در شروع طراحی وبسایت های چند زبانه بهتر است به این نکته توجه کنید که اسم URL ها، دسته بندی ها و … را بهتر است مشابه هم نگذارید تا گوگل و موتورهای جستجوی آن گیج نشوند.

8- در طراحی وبسایت های چند زبانه به تاریخ ها توجه کنید: 

گاهی لازم است نحوه نمایش تاریخ در وب سایت تغییر یابد. برای مثال فُرمت تاریخ شمسی که برای ایرانیان استفاده می شود با فرمت تاریخ های میلادی متفاوت است.

9- در طراحی وب سایت های چند زبانه به اعداد توجه کنید: 

نمایش درست اعداد در طراحی وب سایت های چند زبانه از اهمیت زیادی در رابط کاربری برخوردار است. بهتر است نحوه نمایش اعداد در هر زبان مناسب با همان باشد.

10- در شروع طراحی وب سایت های چند زبانه زبان پیشفرض سایت را در تنظیمات اعمال کنید: 

بهتر است زبان پیشفرض سایت زبانی باشد که هدف اصلی شماست و اکثر کاربران شما از آن زبان استفاده می کنند باشد. مثلا اگر کسب و کار شما در ایران فعال است و بیشتر کاربرانتان ایرانی هستند زبان پیشفرض فارسی باشد ولی امکان سوئیچ کردن به زبان های دیگر هم وجود داشته باشد.

همانطور که می بینید، ایجاد یک وب سایت چند زبانه خیلی سخت تر از ایجاد هر سایت دیگری نیست. نکته کلیدی برنامه ریزی خوب است شما می توانید اکنون مشتاقانه منتظر مشتریان بین المللی باشید!

سوالات متداول در زمینه طراحی وبسایت چند زبانه

برای طراحی وبسایت چند زبانه سوالات زیادی از سوی شما کاربران مطرح است که سعی می کنیم در این قسمت به آنها بپردازیم:

چه موقع نیاز به طراحی وب سایت چند زبانه است؟ 

ابتدا باید سایت با زبان اولیه راه اندازی شود و مشکلات آن رفع شود سپس می توان بعد از آن اقدام به طراحی وب سایت چند زبانه نمود.

طراحی وب سایت چند زبانه برای چه وبسایت هایی مناسب است؟

هر وبسایتی که دارید (سفارش طراحی سایت شرکتی، سفارش طراحی سایت شخصی، سفارش طراحی سایت خبری، سفارش طراحی سایت فروشگاهی و …) را می توانید به سایت چندزبانه تبدیل کنید. در صورتیکه وب سایت شما محتوا محور است کار راحت است فقط نیاز به ترجمه محتواهادارید ولی در صورتیکه می خواهید چندزبانه بودن را روی سایت های فروشگاهی پیاده سازی شود باید یکسری نکات مربوط به درگاه های اینترنتی، نحوه ارسال کالا و پرداخت وجه را در نظر بگیرید.

آیا قراردادن منوی انتخاب زبان در طراحی وب سایت چند زبانه مهم است؟

بله! باید منوی گزینه های زبان جایی باشند که کاربران به راحتی متوجه آن شوند و دسترسی راحتی برای تغییر زبان داشته باشند. هر الگویی را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که فهرست کشویی به راحتی قابل مشاهده و دسترسی است.

در طراحی وب سایت چند زبانه محتوا را خودکار ترجمه کنیم یا دستی؟ 

طراحی وب سایت چند زبانه بهتر است بصورت دستی و با استفاده از مترجمین پیاده سازی شود تا بتوانید مطالب را آنطور که در زبان اصلی سایت قرار دارد به کاربران منتقل کنید.

وردپرس برای طراحی وبسایت چند زبانه مناسب است؟ 

با توجه به اینکه تبدیل شدن کسب و کارها به صورت آنلاین برای برآورده کردن نیازهای مشتریان در حال افزایش هستند، ساخت و طراحی یک وب سایت وردپرس چندزبانه به منظور تطبیق یک پایگاه مشتری بزرگتر به آرامی در حال تبدیل شدن به استاندارد جدید در دنیای طراحی سایت است. اکثر سایت های طراحی شده در ایران و جهان از وردپرس برای راه اندازی انواع سایت ها استفاده می کنند. وردپرس محبوب ترین CMS برای طراحی وبسایت چند زبانه در انواع مختلف شرکتی، فروشگاهی، خبری، شخصی و … است. در نتیجه ساخت وبسایت وردپرس چند زبانه یا سایت دو زبانه وردپرس بشدت توصیه می شود.

برای ساخت سایت چند زبانه در وردپرس بهترین افزونه کدام است؟

ابزارهای زیادی برای چندزبانه کردن وبسایت وجود دارند ولی با توجه به تجربه ای که در این زمینه داریم بهترین افزونه برای ساخت سایت چند زبانه افزونه WPML می باشد. این افزونه سریعترین و محبوب ترین راه برای برای ترجمه وب سایت وردپرسی است، با خرید آن از مراجع فروش افزونه و قالب معتبر و نصب آن و انجام تنظیمات آن می توان اقدام به راه اندازی و ساخت سایت چند زبانه کرد. با این افزونه می توانید انتخاب کنید که وب سایت شما 100٪ به صورت خودکار ترجمه شود، یا با استفاده از مترحمان دستی ترجمه شود.

ساخت وب سایت چند زبانه برای زیبایی وحرفه ای نشان دادن سایت مناسب است؟

بعضا دیده می شود که ساخت وب سایت چند زبانه بدون ورود محتوای مناسب به حال خود رها شده است. چه طراحی سایت وردپرسی یا اختصاصی باید برنامه و اهداف خود را برای چند زبانه کردن داشته باشید؛ چراکه هزینه و زمان این نوع طراحی سایت بسیار بالاتر از طراحی سایت تک زبانه است. ولی در صورتیکه برای سفارش طراحی سایت های وردپرسی چند زبانه برنامه ای دارید می توانید حرفه ای تر بنظر برسید.

بعد از ساخت وبسایت چند زبانه بهتر است کاربر بر اساس IP زبان مورد نظر را ببنید یا خیر؟ 

بعضی از وبسایت های چند زبانه بر اساس IP شما، بدون اینکه شما بخواهید خودتان زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید زبان مورد نظر را به شما نشان می دهند. یکی از سوالات متداول در زمینه ساخت وبسایت های چندزبانه این است که آیا این قابلیت خوب است یا نه؟ برای جواب باید بگیم که استفاده از افزونه های مبتنی بر IP کاربر در ساخت وبسایت چند زبانه توصیه نمی شود. بعضی از افزونه های وردپرسی بر اساس IP کاربران محتوای سایت را به زبان های مختلف ترجمه می کنند. این افزونه ها در اغلب موارد موثر هستند اما مسلما هر شخصی در امارات به زبان عربی جستجو نمی کند اما ناخواسته وارد صفحه عربی سایت خواهند شد.

√ ساخت سایت های چند زبانه برای چه افرادی مناسب است؟ 

ساخت سایت های چند زبانه برای هر کسی که وب سایت دارد مناسب است ولی برای چند دسته از افراد و کسب و کار های زیر لازم و ضروری است:

 1. ساخت سایت های چند زبانه برای افرادی که قصد گسترش کسب و کار به خارج از کشور را دارند و می خواهند درامد دلاری و … داشته باشند لازم است.
 2. ساخت سایت های چند زبانه برای کسب و کار ها و افرادی که طراحی سایت برای آن ها می تواند دلیلی برای مهاجرت به کشور مقصد باشد ضروری است.
 3. ساخت سایت های چند زبانه برای بیزینس هایی که در نمایشگاه های بین المللی شرکت می کنند و مراجعین خارجی زبان دارند ضروری است.
 4. ساخت وبسایت های چند زبانه برای افراد یا کسب و کارهایی که دوست دارند خدمات و محصولات خود را به خارج از کشور بفروشند لازم است.
 5. ساخت وبسایت های چند زبانه برای افراد و کسب و کارهایی که برندی دارند و می خواهند برند خود را در سطح جهانی معروف کنند لازم است.

چگونه برای ساخت وبسایت های چند زبانه اقدام کنیم؟ 

اگر شما هم به ساخت وبسایت های چند زبانه فکر می کنید، حتما این فکر خود را عملی کنید تا کسب و کار خود را جهانی کنید، به کسب و کار خودتان اعتبار ببخشید، به دنیا بگویید که چه کسی هستید و چه خدمات یا محصولاتی را در سطج جهانی ارائه می دهید . در نهایت با ساخت وبسایت های چند زبانه پایه‌ای را برای تعامل با مشتریان ایجاد می‌کنید.

ساخت وب سایت های چند زبانه را با خدمات طراحی سایت دیجیتالی تجربه کنید: 

 • طراحی کاملا ریسپانسیو و واکنش گرا برای استفاده در کامپیوتر، موبایل و تبلت
 • استفاده از قالب های اختصاصی و دارای لایسنس در طراحی های وردپرسی
 • امکان طراحی سایت چندزبانه در حالت ساب دامین و ساب فولدر
 • ناوبری راحت تر کاربر در سایت
 • امکان عوض کردن استایل سایت در حالت ها و زبان های مختلف
 • امکان افزودن زبان های جدید در آینده
 • پشتیبانی کاملا رایگان یک ساله!
 • و…

قیمت طراحی سایت چند زبانه چقدر است؟

قطعا قیمت ساخت سایت با وردپرس یا کدنویسی اختصاصی چندزبانه به لحاظ زمان و پروسه طولانی تری که دارد، 50 درصد بیشتر از طراحی سایت معمولی است و بر اساس موارد زیر کم و زیاد می شود:

 • هرچقدر تعداد زبان های درخواستی بیشتر باشد هزینه ساخت سایت چندزبانه هم افزایش خواهد یافت.
 • ترجمه محتوا بر عهده شرکت باشد یا کارفرما؟
 • از چه سیستمی برای مدیریت محتوا استفاده می شود؟ وردپرسی یا طراحی اختصاصی و کدنویسی
 • نیاز به طراحی سایت شرکتی می باشد یا فروشگاهی؟
 • روش چند زبانه کردن سایت کدام است؟ (روش سابدامین یا ساب فولدر)

در ادامه پلن ها و قیمت طراحی وب سایت در خدمات طراحی سایت دیجیتالی را مشاهده می کنید.

:: پلن های طراحی سایت 

در چه زمینه ای نیاز به وبسایت دارید؟

طراحی سایت شرکتی

مناسب شرکت ها و سازمان های کوچک، متوسط و بزرگ

طراحی سایت شخصی

مناسب اشخاص برای معروف شدن و داشتن رزومه آنلاین

طراحی سایت خبری

مناسب اطلاع رسانی ها، مجله های خبری و وبلاگ

طراحی سایت فروشگاهی

مناسب فروش آنلاین محصولات و کالاهای فیزیکی و دیجیتال

:: امکانات و ویژگی ها

این موارد و خیلی امکانات دیگر در سایت شما پیاده سازی خواهند شد

رعایت اصول اولیه سئو

ریسپانسیو

پنل مدیریت فارسی و آسان

پشتیبانی رایگان یکساله

رعایت اصول امنیتی

 سرعت بارگزاری بالا

:: نمونه کارهای طراحی سایت

با کلیک روی هر کدام می توانید اطلاعات تکمیلی پروژه را ببینید.

:: مطالب آموزشی

با این مقالات آموزشی رایگان اطلاعاتتان را در زمینه دیجیتال مارکتینگ بالا ببرید

.

نمونه کارهای طراحی سایت زیادی داریم که در صفحه نمونه کار طراحی سایت وردپرس می توانید آنها را مشاهده کنید: دسته بندی نمونه کارها: نمونه کار طراحی سایت شخصی، نمونه کار طراحی سایت شرکتی، نمونه کار طراحی سایت خبری، نمونه کار طراحی سایت فروشگاهی

خدمات طراحی سایت در گیلان (طراحی سایت در رشت) را با دیجیتالی تجربه کنید. بعد از طراحی می توانید از خدمات پشتیبانی سایت ما بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه سوالات طراحی سایت مراجعه کنید. شماره تلفن طراح سایت : ۰۹۳۷۵۳۳۴۸۳۳